Statistical Oracle — 06. Графічні можливості R


       

Д. Шабанов, М. Кравченко. «Статистичний оракул»: аналіз даних в зоології та екології

Тема 5. Візуалізація даних у Statistica

Тема 6. Графічні можливості R

Тема 7. Короткий огляд команд R

«Статистичний оракул»-05

«Статистичний оракул»-06

«Статистичний оракул»-07

 

Тема 6. Графічні можливості R

6.1. Побудова діаграми розсіювання за допомогою функції plot(): основа та опції

Побудова графіків — важливіша частина майже будь-якого статистичного аналізу. Річ у тім, що правильно побудований графік дозволяє буквально одним поглядом охопити найголовніші результати аналізу даних. Втім, побудувати такий графік, у багатьох випадках, — досить складна задача. Результати слід показати так, щоб вони були максимально зрозумілими. Для цього слід обрати найкращий з багатьох можливих типів графіків.

Побудова графіків в R певним чином відрізняється від такої в інших програмах — таких, як Statistica або електронні таблиці. В R графік конструюється, послідовно збирається з набору елементів. Деякі з таких елементів є характерними для певного типу графіків, інші — є загальними або характерними для досить широких категорій. Фактично користувач обирає основу графіку, а потім послідовно додає відповідні опції з дуже широкого набору можливостей. З точки зору різноманіття графічних можливостей R є лідером серед програмного забезпечення. Втім, перші кроки, як той, результат якого показано на рис. 3.4.2, можна робити з мінімальною підготовкою.

На рис. 3.4.2. ми побудували діаграму розсіювання або точкову діаграму (scatter plot) за допомогою функції plot(). Ми зробили це на простому прикладі, що був невеликим фрагментом нашої бази PelophylaxExamples і демонстрував зв'язок між довжиною тіла та шириною голови. Розглянемо цей тип графіків більш детально.

 

6.2. Гістограми

 

R-діалог 6.1.1.  

> 
> 

 

 

R-діалог 6.1.1.  

> 
> 

 

 

R-діалог 6.1.1.  

> 
>