Зоологія хребетних: іспит. Біоекологія: залік. Як це буде

 

Шановні студенти другого курсу!

Наближається сесія; ясно, що вона буде проходити з карантинними обмеженнями. Після консультацій з моїми колегами можу повідомити, як відбуватиметься іспит з зоології хребетних та залік з біоекології.

Хочу вибачитися за те, що “правила гри”, які я повідомив на початку курсу, не будуть дотримані повною мірою. Ці правила розроблені для очних занять таким чином, щоб максимально сприяти активності студентів під час звичайної роботи університету. Сучасній дистанційній роботі вони не відповідають. Пріоритети, за якими побудовані ці правила, лишилися сталими, умови навчання змінилися, і внаслідок цього змінилися деякі вимоги та розподіл балів.

Так, оцінка з зоології хребетних складалася з 10 компонентів, що відповідають трьом типам роботи:
1) усна здача тем викладачам, які ведуть практичні;
2) тести;
3) письмові відповіді на відкриті питання на іспиті.

Теми ви здаєте у дистанційному режимі; ці оцінки лишаються адекватною мірою ваших успіхів. А ось результати тестів та письмових робіт, на мій погляд, заслуговувати довіри не будуть. Ті з вас, хто будуть виконувати їх самостійно, можуть програти своїм більш спритним однокурсникам; мені б не хотілося, щоб оцінка вимірювала щось інше, крім ваших навчальних успіхів.

Те ж саме стосується заліку по курсу біоекології: у звичайному режимі оцінка складалася, перш за все, з результатів тестів (які, на мій погляд, дистанційно проводити недоцільно) та оцінки за роботу на заняттях (яка лишається адекватною, і тому її вагу можна підвищувати).

Питання за обома курсами до вас були доведені на початку семестру; з зоології хребетних вони розміщені тут, а з біоекології — тут. Іспит з зоології хребетних та залік з біоекології будуть проведені саме за цими питаннями.

В час, що призначений деканатом, ви з’єднуєтеся за мною в Zoom (визначимо ближче до того часу). За допомогою генератора випадкових чисел з електронних таблиць я визначу номери ваших білетів і надішлю білет кожному з вас. Через певний час (не більший за півтори години) ви маєте надіслати мені КОНСПЕКТ вашої відповіді на питання. Конспект можна набрати у вигляді електронного тексту або написати від руки та сфотографувати; у разі необхідності можна намалювати схему, сфотографувати її та додати до тексту. Під час підготовки ви можете використовувати будь-які друковані або електронні джерела, але конспект вашої відповіді ви маєте написати самі. У разі використання Copy-Past або інших форм використання чужого тексту замість власного, ви отримаєте оцінку 0 за усі питання іспиту або заліку. Після цього ми з вами поговоримо в Zoom. Я (або інші викладачі) будемо ставити вам уточнювальні питання до вашої відповіді. На підставі цієї розмови ви отримаєте оцінку. Ваша оцінка визначатиметься тим, наскільки ви зможете пояснити те, що написали; наскільки розумно ви вибудуєте конспект вашої відповіді.

Для того, щоб ви були впевнені, що отримана вами оцінка буде відбивати саме рівень володіння матеріалом, а не щось інше, наша розмова в Zoom буде записана на відео. Когось з вас я знаю, когось — ні; тому, будь ласка, приготуйте під час бесіди паспорт, який можна буде показати мені через камеру.

Мені передають запитання, що робити тим з вас, що знаходяться у місцях, де нема інтернету. Мені шкода, але я вважаю такі випадки аналогічними нездатності прибути на іспит під час нормального, не-дистанційного навчання. У такому разі ви не зможете здати ці предмети, і у вас залишиться “хвіст”, який ви будете здавати пізніше — або описаним способом дистанційно, або, коли це стане можливим, очно.

Бали будуть розподілені так.

Зоологія хребетних:

Тема І. Нижчі хордові; прийом теми викладачем, що вів практичні заняття, — 12 балів.
Тема ІІ. Риби; прийом теми викладачем, що вів практичні заняття, — 16 балів.
Тема ІІІ. Гади; прийом теми викладачем, що вів практичні заняття, — 16 балів.
Тема ІV. Птахи; прийом теми викладачем, що вів практичні заняття, — 16 балів.
Іспит:
Тема ІV. Ссавці; прийом теми викладачем, що вів практичні заняття, — 16 балів.
Питання по ссавцях (обговорення в Zoom) — 10 балів.
Узагальнювальне питання (обговорення в Zoom) — 14 балів.

Вимоги під час прийому тем визначають викладачі, що ведуть практичні. Для відповідей на питання іспиту альбоми не потрібні. Якщо ви здали усі теми, ви відповідаєте лише на два питання. Не здали якісь теми — відповідаєте на питання, що відповідають цим темам. Якщо ви не здали викладачеві, що вів практичні заняття, тему “Ссавці”, ви обговорите її більш детально зі мною. Якщо ви бажаєте покращити оцінку за певну тему, що ви отримали протягом семестру, ви можете повідомити мене про це, коли будете отримувати білет під час іспиту; я анулюю ту оцінку, яку вам поставив викладач, який проводив практичні заняття, і зарахую оцінку, яку поставлю під час обговорення з вами в Zoom вашої відповіді.

Важливе доповнення: якщо ви здавали іспит в Zoom і не здали, бали, що ви заробили під час семестру, анулюються. Під час перездачі ви будете відповідати на усі 6 питань.

Біоекологія:

На кожну тему приходиться однакова кількість балів (по 25). Ці теми різною мірою розглядалися на семінарах. Викладачі, що вели семінари, можуть виставити певну кількість балів.

Розділ І. Біосистеми. Біосфера — 25 балів (усі — на залік).
Розділ ІІ. Біогеоценози. Угруповання. Популяції — 25 балів. Викладачі, що вели семінари, можуть виставити до 25 балів.
Розділ ІІІ. Організми та середовище — 25 балів. Викладачі, що вели семінари, можуть виставити до 25 балів.
Розділ ІV. Людство — 25 балів. Викладачі, що вели семінари, можуть виставити до 10 балів.

Таким чином, на залік лишається 40 балів. Ви можете або залишити оцінку вашого викладача, що вів семінари (і відповідати на перше і четверте питання), або повідомити мене заздалегідь та відповідати також на друге і третє питання. Перед тим, як ви отримуєте білет, ми обговорюємо, на які питання ви будете відповідати.

Важливе доповнення: якщо ви здавали залік в Zoom і не здали, бали, що ви заробили під час семестру, анулюються. Під час перездачі ви будете відповідати на усі 4 питання — кожне по 25 балів.

Усі розрахунки за обома курсами я буду проводити в гугл-таблиці, яка буде відкрита для редагування для викладачів, та для перегляду для студентів (тобто для усіх, хто буде мати посилання).

Готовий відповісти на ваші питання щодо цього порядку. Консультації перед іспитом також буду проводити шляхом відкритих онлайн-відповідей на ваші запитання.

З надією на вашу успішну здачу іспиту та заліку,
професор кафедри зоології та екології тварин Шабанов Дмитро Андрійович

 

UPD: дано посилання https://docs.google.com/spreadsheets/d/1N7yXSpTUs77Vr4RLfWOc__cM1Jn6Z0frsCVH4l3qhfQ/edit?usp=sharing  на файл з оцінками. Викладачі можуть редагувати цей файл, а студенти — читати та коментувати. Розклад заліків з біоекології є таким:
Б-122

18.05.2020

900-1230

Б-125

19.05.2020

1200-1530

Б-123

20.05.2020

900-1230

Б-121, Б-126

21.05.2020

900-1230

Б-124

22.05.2020

900-1230

Щоб приєднатися до чату в Zoom, де буде відбуватися залік, вам попередньо треба буде зареєструватися в цій програмі, і відповідно до розкладу приєднатися до чату в Zoom, адреса якого з'явиться у файлі з оцінками. Екстрені оголошення (наприклад, у разі, якщо сесія Zoom закінчиться і треба буде приєднуватися до нової) будуть з'являтися саме в цьому файлі!