II. Acraniata, Tunicata, Agnatha-01. Лекція#03. Архаїчні групи хордових


     

 

Дмитро Шабанов, Марина Кравченко. 
Online-курс зоології хребетних (у стані редагування)

 

I. Vertebrates Zoology
II. Архаїчні групи: Acraniata, Tunicata, Agnatha
III. Pisces

Лекція#03. Архаїчні хордові

IV. Amphibia sensu lato
V. Reptilia sensu lato
VI. Клас Aves
VII. Клас Mammalia

I.06. Вимоги до навчально-дослідницьких робіт студентів на навчально-польовій практиці   II.02. Порівняльна анатомія безхребетних хордових

 

 

Лекція зазнала втручання алгоритмів Youtube, які вирізали з лекції фрагменти фільму "Прогулянки з монстрами". На таймінгу 41.33 та 48.20 випали шматки. Якщо цікаво — ось вони. На першому — кембрійські перші хребетні, що ілюструють значення здатності захоплення окремих поживних часток (крапель тканинної рідини аномалокаріса). На другому — нелегке життя цефаласпіса, представника щиткових, у ордовіку, де вершинними хижаками є головоногі молюски та евріптеріди (морські скорпіони). Відносно чудовиська, що з'являється наприкінці другого відео, слід зазначити, що англійською його правильно назвали птеріготусом (родове ім'я), а в російському перекладі використали назву класу (там і хижак, і жертва є евріптерідами).
Хочу нагадати, що використовую ці фрагменти фільмів BBC не для того, щоб щось на цьому заробити, а для того, щоб створити у студентів наочніше уявлення про групи, які ми обговорюємо.