Секс на R — 01. Вступ (Матеріали). Імітаційне моделювання

 

"Секс на R"
Онлайн-матеріали до курсу "Еволюція сексу і статевих стратегій: моделювання на R"

Д.А. Шабанов

Анотація міжфакультетської дисципліни за вибором Вступ (Матеріали). Імітаційне моделювання "Стать – королева проблем еволюційної біології"
"Секс на R"-Анотація "Секс на R"-01 "Секс на R"-02

 

Імітаційне моделювання

Ми починаємо курс "Еволюція сексу і статевих стратегій: моделювання на R". Оскільки я, Дмитро Андрійович Шабанов, є автором цього сайту, Батрахосу, я буду викладати тут ті матеріали, що розроблені спеціально для даного курсу, і буду давати посилання на інші матеріали, що вже є на сайті.

Перш за все, слід розібратися з тим, чим є моделювання взагалі. Ми обговоримо це на дистанційній лекції, але тут можна навести деякі матеріали.

Перш за все (не ображайтеся, я розумію, що маю справу з дорослими людьми!) я запропоную два фрагменти з підручника "Пізнаю природу" для 5-го класу Нової української школи, що ми з Мариною Олександрівною Кравченко підготували цього року. Там є дуже-дуже просте пояснення того, чому моделювання є базовою операцією нашого мозку. Вони розташовані після короткого вступу до цих матеріалів.

Ви зрозуміли, чому у матеріали для університетської лекції потрапили матеріали з підручника для п'ятикласників? Більш "дорослий" розгляд цієї проблеми міститься у Лекції ІV. Психіка тварин як засіб моделювання дійсності, що записана для іншого міжфакультетського курсу: "Еволюційно-біологічні основи поведінки людини".

Крім того, я викладаю присвячений моделюванню курс для магістрів-біологів, що вчаться на кафедрі зоології та екології тварин. Сам курс тут: "«Сотворіння світів»: імітаційне моделювання надорганізмових систем в електронних таблицях та R". Кожен курс на цьому сайті має свій символ. Символ цього курсу, сподіваюсь, стане вам більш зрозумілим після того, як ми обговоримо, що таке секс. Завдяки вступу до курсу для магістрів (на титульній сторінці курсу, на яку веде посилання вище) ви зможете зрозуміти, чому там символом є картинка з давньоєгипетського папірусу, що зображує сотворіння світу.

З того курсу нам буде корисна перша, вступна лекція: "Вступ до курсу імітаційного моделювання". Все у ній (крім невеликого фрагмента, що стосується наступного курсу) допоможе зрозуміти й цей курс.