III. Pisces

III. Pisces-05. Практика#04. Порівняльна анатомія кісткових риб

     

Матеріали з порівняльної анатомії кісткових риб, які розглядаються на практичних заняттях

III. Pisces-03. Практика#03. Порівняльна анатомія хрящових риб

     

Матеріали з порівняльної анатомії хрящових риб, які розглядаються на практичних заняттях

III. Pisces-08. Actinopterygii (III): Percomorpha від Anabantiformes до Tetraodontiformes

     

Анабасоподібні, камбалоподібні, іглицеподібні, скумбрієподібні, окунеподібні, скорпеноподібні, вудильникоподібні та інші ряди.

III. Pisces-07. Actinopterygii (II): Euteleostei до Istiophoriformes

     

Велика група рядів вищих костистих риб, серед яких — лососеподібні, щукоподібні, тріскоподібні, бичкоподібні, собачкоподібні, сарганоподібні, коропозубоподібні  та інші.

III. Pisces-02. Клас Chondrichthyes — Хрящові риби

     

Хрящових риб часто називають найдавнішою з сучасних груп риб. Для цього немає достатніх підстав. Звичайно, будова скелета хрящових риб є більш архаїчною в порівнянні з кістковими. З іншого боку, хрящові риби досить прогресивні з точки зору своєї репродуктивної системи, володіють високорозвиненими органами чуття і взагалі є цілком успішною групою.

III. Pisces-01. Риби, їх характерні риси та архаїчні групи

     

Еволюційний успіх типу Chordata пов'язаний з появою двох надзвичайно успішних груп — риб та чотириногих (що є потомками риб). Послідовна філогенетична систематика не допускає таких груп, які не включають усіх потомків певного предка, і ми б мали вважати себе рибами. Для вивчення зоології хребетних це незручно, і тому ми будемо використовувати такі таксони (парафілетичні), але будемо писати їх назви у лапках. Таким чином, ми переходимо до вивчення надкласу «Pisces» — Риби. Тут ми розглянемо особливості цього надкласу і коротко обговоримо два вимерлих класи: клас “Placodermi” — Панцирні риби, та клас “Acanthodii” — Щелепозяберні